Konto osobiste bez tajemnic

Rynek finansowy oferuje wiele możliwości. Konto osobiste jest kluczem do większości z nich. Powinno spełniać podstawowe funkcje oraz nie generować dodatkowych kosztów. Co jeszcze warto wiedzieć o tym instrumencie finansowym?

„Ukryte opłaty”

Konto osobiste otwiera się na podstawie umowy z bankiem. Zawiera ona tabele opłat oraz warunki prowadzenia rachunku. Warto zwrócić uwagę na przepisy, pozwalające na darmowe użytkowanie. W innym przypadku konto osobiste może generować koszty w zakresie:

  • wykonywania przelewów,
  • usługi prowadzenia rachunku,
  • wypłat z bankomatów.

Obecnie większość banków pozwala na darmowe korzystanie z rachunku przy jednoczesnym spełnieniu dwóch warunków:

  • sumy wpływów w miesiącu,
  • liczby operacji kartą (czasami dodaje się do tego minimalną kwotę transakcji).

Bonusy „na start”

Banki często oferują bonusy startowe. Konto osobiste rachunkewbanku.pl wiąże klienta z daną instytucją. Promocja ma przyciągnąć konsumenta oraz zachęcić go do pozostania na dłużej.

Oferty powitalne zawierają wiele kruczków, dlatego warto dokładnie przeczytać istotę zadań, które staną na drodze do dodatkowej gotówki, specjalnej lokaty lub bonu do wydania w sklepie partnerskim. Czy konto osobiste powinno się zakładać w miejscu z korzystną opcją na start? Nie jest to regułą, ale nic nie stoi na przeszkodzie w przetestowaniu usług poszczególnych banków. W najgorszym przypadku po spełnieniu warunków, środki przeniesie się do innej instytucji. Przy rozsądnym gospodarowaniu budżetem, można posiadać wiele darmowych rachunków.

Plany współpracy

Banki przychylniej spoglądają na klientów, do których finansów mają bieżący wgląd. Konto bankowe może być zalążkiem do przyszłego kredytu hipotecznego. Niektórzy otwierają rachunek z myślą o swoich planach. Sytuacja na rynku zmienia się jednak dynamicznie.

Konto bankowe zakłada się również ze względu na szczególne usługi danej instytucji. Może to być korzystne przewalutowanie albo rozbudowany dom maklerski w obrębie banku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać więcej niż jeden rachunek. Należy tylko pamiętać o umowach oraz warunkach darmowego korzystania. Tak, aby nie generować dodatkowych, zbędnych kosztów.