Kalendarz wędkarski – Tydzień 3 i 4

Kalendarz wędkarski – Tydzień 3.

Wędkarze, którzy z różnych przyczyn zakończyli sezon wędkarski, powinni sprzęt rybacki oczyścić, wyremontować, dokonać niezbędnych poprawek i uzupełnień osprzętu, wszystko złożyć w jednym dogodnym miejscu. Wszystkie zużyte lub niepotrzebne części wyposażenia należy zlikwidować. Sprzęt wymagający fachowej obsługi i remontu należy zaraz oddać do specjalistycznych punktów usługowych.

Zbliża się czas rocznych zebrań członkowskich; ich terminy notujmy w kalendarzu. W zimie odbywają się także szkolenia, wykłady i kursy. Uczestnicząc w nich, szybko uznamy je za niezbędne wobec stale wzrastającego poziomu techniki wędkarskiej. Siedząc na zebraniu nie zmarnujemy czasu, gdyż w czasie dyskusji dowiemy się wiele nowego i zapoznamy się z cudzymi doświadczeniami.

Kalendarz wędkarski – Tydzień 4.

Staramy się wykorzystać każdy dzień do przechadzki nad wodę. Wydłużający się dzień umożliwia nam przedłużanie spacerów. W tym okresie do łask wracają długie wędziska, umożliwiające dokładne i pewne prowadzanie przynęty za krawędzią tafli lodowej, w cieniu której ukrywają się klenie i inne ryby. Przynętę utrzymujemy nad dnem, a szczytówką wędziska nadajemy jej ruch. Zarzucamy ją najwyżej dziesięć razy; jeśli ryba nie weźmie, przenosimy się na stanowisko o kilka kroków dalej. Można nieco podnęcać w czasie połowu. W ogólnym wykształceniu i wyszkoleniu wędkarzy szczególnie ważna jest znajomość najważniejszych przepisów prawnych dotyczących rybactwa oraz aktów wykonawczych Związku Wędkarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *