Kalendarz wędkarski – Tydzień 24.

Kalendarz wędkarski – Tydzień 24.

W wodach pstrągowych w dalszym ciągu łowimy pstrągi. W tym czasie możemy także liczyć na przypadkowe złowienie lipienia. Na łowiskach zarośniętych próbujemy szczęścia używając woblerów zmontowanych tylko z jedną trójramienną kotwiczką. Na wodach niepstrągowych dobre wyniki połowów zapewnia zanęcanie ryb w kilku miejscach na łowisku. Zanęcać należy rozważnie, aby ryb nie przekarmić. Zawsze musimy się liczyć z faktem, że ryby mogą być wabione w ten sposób nie tylko przez nas, ale także przez innych kolegów wędkarzy. W większości zanęcamy taką karmą, na jaką potem będziemy łowić. Okonie w tym czasie w stosunku do naszych przynęt wykazują zupełną obojętność.

Do Czech i Słowacji przyjeżdża corocznie dość znaczna liczba wędkarzy zagranicznych. Uwaga ich koncentruje się przede wszystkim na wodach pstrągowych. W nie znanym dla nich terenie dobrze jest przyjść im z pomocą, doradzić, jakie stosować przynęty, gdzie znajdują się dobre łowiska itp. Nie zamęczajmy jednak naszych gości przez nadmierną gorliwość.

W pierwszych dniach sezonu połowowego ryb drapieżnych będziemy się bardziej rozglądać za tymi rybami aniżeli je łowić. W tym czasie też pierwszeństwo mają połowy na martwą rybkę lub na żywca.