Kalendarz wędkarski – Tydzień 52 i 53

Kalendarz wędkarski – Tydzień 52.

Święta z tradycyjnym rybnym targiem są dla wędkarza okresem licznych wspomnień rybackich. Ryby znajdują się na każdym stole wigilijnym, i to w różnych postaciach. Różne przepisy kulinarne znajdziemy prawie w każdym czasopiśmie wędkarskim, a także w popularnych dziennikach i czasopismach ilustrowanych. Wigilia przyniesie nam przypuszczalnie niejedną niespodziankę w postaci praktycznego upominka dla wędkarza. Jeżeli będzie to jakaś książka wędkarska, na pewno sprawi nam wielką radość.

Kalendarz wędkarski – Tydzień 53.

31 grudnia jest punktem granicznym naszych działań wędkarskich. Kończy się okres połowów na spinning oraz na martwą i żywą rybkę, niedługo rozpocznie się okres ochronny większości naszych ryb drapieżnych. Jak wszyscy dobrzy gospodarze, także i wędkarze pod koniec roku oceniają i podsumowują wyniki zakończonego sezonu wędkarskiego. Najpóźniej do końca tego tygodnia należy zamienić wędkę na pióro i wypełnić kartę „Wyniki połowów wędkarskich” za ubiegły rok. Ci wędkarze, którzy do 15 stycznia nie oddadzą wypełnionej karty, w przyszłym roku nie otrzymają zezwolenia na sportowy połów ryb. Podczas wypełniania tego dokumentu przypomni nam się mnóstwo przygód i wrażeń związanych z holowaniem czy lądowaniem dużego okazu; niejednokrotnie przypomniny sobie także i nasze porażki.

Rok wędkarski kończymy z przeświadczeniem, że w przyszłym roku zrobimy to wszystko, o czym w ubiegłym roku zapomnieliśmy lub czego nie wykonaliśmy i w ogóle „nie“ wyeliminujemy z naszego słownika. W Nowy Rok wstępujemy z nowymi nadziejami i twardym postanowieniem, że będziemy lepiej i skuteczniej łowić ryby, że będziemy stosować także inne, nowe metody połowu oraz używać nowych przynęt, zaś w kolekcji naszych trofeów znajdą się i te ryby, których nie udało nam się złowić w tym roku.